פרויקט לעד - מיצוי זכויות לניצולי שואהבישראל של שנת 2010 חיים למעלה מ-200,000 ניצולי שואה. רבבות מביניהם, כ-60,000 ניצולים, חיים חיי דלות, רעב והזנחה בשולי החברה הישראלית. מצוקתם של ניצולי השואה, לצד תמונות מטרידות של נשים וגברים שבזקנתם נאלצים להתמודד עם עוני מחפיר, עלתה לא אחת לסדר היום הציבורי - לצד הדרישה לעשות למענם.

פרויקט "לעד", בו עמותת "רוח טובה" לוקחת חלק, החל לפעול לפני כשנתיים וחצי במטרה להקל את מצוקתם של ניצולי השואה ולסייע להם למצות את הזכויות המגיעות להם לפי חוק. במסגרת הפרויקט, יוזמה משותפת של המשרד לענייני גמלאים והסוכנות היהודית, פוקדים מתנדבים את בתי הניצולים, ויחד עימם ממלאים טפסים שבאמצעותם נבדקת זכאותם לסיוע כספי. הטפסים מועברים למרכז המידע של המשרד לענייני גמלאים ונבדקים על-ידי מומחים הפועלים מול המוסדות השונים. בתום הבדיקה מועבר לניצולים מידע על התמיכה לה הם זכאים.

הודות לעשרות רבות של מתנדבים מכל רחבי הארץ שהתגייסו לפרויקט, ניתן עד עתה סיוע לכ-30,000 ניצולי שואה. אולם אין בכך די. כדי להגיע לכל-אחד ואחת מהניצולים החיים בישראל ובכדי להיטיב, ולו במעט, את חייהם, אנו זקוקים למתנדבים נוספים.

כל מתנדבי פרויקט "לעד" עוברים הכשרה מעשית המספקת להם כלים להתמודדות עם מצוקתם של ניצולי השואה וכן מידע על הזכויות המגיעות להם. לאחר ההכשרה, הם מופנים לבתי ניצולים בכל רחבי הארץ. אנחנו, ב"רוח טובה", מלווים את כל שלב ושלב של הפעילות, מייעצים, תומכים, מעודדים ומסייעים להם במשימה החשובה כל-כך שלקחו על עצמם.